Licznik odwiedzin

Odwiedzin [+/-]
Dzisiaj:
Wczoraj:
Przedwczoraj:
775
896
953

-57

Wszystkich
Wszystkich 1 531 193

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Sonda

Junior Media

Młode Bieszczady

Projekt Uczeń Online

Supermemo

Basen Aquarius Lesko

Pierwszy Dzień Wiosny

Jak co roku I Dzień Wiosny w naszej szkole obchodziliśmy na wesoło. Uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum wraz z nauczycielami po trzeciej lekcji zebrali się na hali, gdzie Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował szereg atrakcji i konkurencji, które miały uświetnić ten dzień.

Postanowiliśmy połączyć zabawę z nauką, a konkretnie z obchodami Dnia Ziemi oraz  z działaniami profilaktycznymi.

Na początku chór szkolny pod kierownictwem p. Klus zaśpiewał składankę piosenek o tematyce wiosennej i ekologicznej. Następnie uczniowie klas III gimnazjum zaprezentowali wykonane przez siebie prezentacje  na temat zagrożenia różnorodności biologicznej, zanieczyszczenia środowiska oraz efektu cieplarnianego. Kolejnym punktem programu była  debata profilaktyczna „Niech każdy z nas ma rację – zacznijmy mediację!” przygotowana przez panią Annę Sopatę i uczniów klas siódmych.

Potem rozpoczęła się zabawa. 

Uczniowie z poszczególnych klas podzielili się na grupy i wykonywali  wiosenno-ekologiczny plakat,  wiosenny jak najdłuższy łańcuch ekologiczny oraz  przebierali się  w wiosenny strój ekologiczny.  Wszyscy uczniowie zaangażowali się w te konkurencje. Potem była prezentacja i ocena przez 3-osobowe jury. Dużo śmiechu przyniósł pokaz mody, gdzie uczestnicy zaprezentowali swoje stroje niczym na profesjonalnym wybiegu.

Następnie poszczególne klasy zaprezentowały swoje talenty wokalne biorąc udział w karaoke. Losowali piosenki i śpiewali do przygotowanego podkładu i słów.  Oczywiście nie mogło zabraknąć sportu.

Pan Wolan wraz z uczniami przygotował pięć konkurencji sportowych, w których brały udział  drużyny mieszane z poszczególnych klas.  Mimo rywalizacji konkurencje odbywały się w duchu fair play.  Po podsumowaniu punktacji ze wszystkich konkurencji  wynik przedstawiał się następująco: I miejsce zajęła klasa III c gimnazjum, II miejsce – VII a , III miejsce – VIII b. Zwycięskie klasy nagrodzone zostały słodkimi wafelkami. Na zakończenie wspólnie zatańczyliśmy popularną belgijkę. Dzień upłynął w miłej i wesołej atmosferze.

Zdjęcia z całej imprezy zrobione przez p. Skowrońskiego można obejrzeć w galerii.

Renata Janik